Lähiliigan ilmoittautumisikkuna on avoin 20.5.-31.8.2022.
Ilmoittautuminen tapahtuu kotisivulta lahiliiga.fi > Ilmoittautuminen.
Sarjat ovat edelleen 1.Naiset 2.Miehet 3.Mixti
Kaikissa sarjoissa kolme sarjatasoa, myös 3-divisioona mahdollinen.
Pelipaikkoja ainakin Hiekkaharjun Tenniskeskus, Tuusulan Tenniskeskus, Helsingin Mailapelikeskus (Puistola).

Ilmoittautuneet (145) ; Päivitetty 6.9.2022

Naiset ; 1.Tennistiput-71 (1-div.) 2.Viaporin Tykit(2-div.)
3.Pallopirkot (2-div.) 4.Moninaiset(2-div.) 5.team Beijing(2-div.)
6.Mailamimmit(2-div.) 7.Pallotytöt(Mest.) 8.Pamela(2-div.)
9.Team Break(2-div.) 10.Six Zero Sugar(2-div.) 11.Tennis Artistit(2-div.)
12.Auringonlaskun Palloilijat(2-div.) 13.EliTeA(2-div.)
14.Finding Topspin(1-div.) 15.Jäken jäärät(2-div.) 16.Team V-P Girls(Mest.)
17.Puistolan Puhina 18.Salamat(2-div.) 19.Virhepomput(2-div.)
20.JGaTS(Mest.) 21.SK-Team(1-div.) 22.Lasarin Enkelit(2-div.)
23.Racket Science(Mest.) 24.Wimbledonnat(1-div.) 25.Tennistytöt(2-div.)
26.Miselin Tähdet(2-div.) 27.Racket Queens(2-div.) 28.Seguras(2-div.)
29.Pallottaret(1-div.) 30.Rekry Pinkki(2-div.) 31.Bahama1(2-div.)
32.TTS beast(Mest.) 33.Herttaässät(Mest.) 34.Puistolan Prinsessat(Mest.)
35.Rajatapaukset(2-div.) 36.TTPL(2-div.) 37.Oh my court(2-div.)
38.Idän Ihmeet(Mest.) 39.AY Girls & friends(2-div.) 40.VarTe(2-div.)
41.Eräpallot(2-div.) 42.Tali12Stars(2-div.) 43.Keräilyerät(2-div.)
44.V-P Mimmit 45.Split Steps(1-div.) 46.Tennismimmit(2-div.)

Miehet ; 1.Magnus Paul 1918 (Mest.) 2.Team Strakky 3.SuTe(1-div.)
4.Kunkkustoppari(1-div.) 5.Kiinan muuri(1.div.) 6.Kisajussit(2-div.)
7.Soft Tembo (1-div.) 8.Näädät(Mest.) 9.TK10(2-div.) 10.Pepe´s WB(2-div.)
11.SiBo(Mest.) 12.Kabut(1-div.) 13.WSPA(1-div.) 14.Tiki H(2-div.)
15.IRO(1-div.) 16.Lepran Dynamo(2-div.) 17.Vastustajat(Mest.)
18.X-men(2-div.) 19.NorSky(Mest.) 20.Team V-P Mini-Orit(2-div.)
21.V-P Juni-Orit(1-div.) 22.Pallosedät(2-div.) 23.TuusJolpit(2-div.)
24.Alakierre(1-div.) 25.Blancittajat(Mest.) 26.RKT(1-div.) 27.Smash(1-div.)
28.Paakeloijat(2-div.) 29.Totojam(2-div.) 30.Talentit(1-div.)
31.Rekry sininen(2-div.) 32.Rekry valkoinen(2-div.) 33.Old boys(2-div.)
34.Jack´´’s Aces High(Mest.) 35.A-men(2-div.) 36.Ace(Mest.)
37.Pitsapoijaat(2-div.) 38.Mäntti(2-div.) 39.Töölön tunarit(2-div.)
40.Los Bollos PuiUs(1-div.) 41.MoonBall(2-div.) 42.In-Team(2-div.)
43.Team Pizz buin(2-div.) 44.Team jaffa lonkero(2-div.) 45.VarTe1(2-div.)
46.VarTe2(2-div.) 47.Tapanilan TudoMundot(2-div.) 48.Go Deep(2-div.)
49.TC Pauhu(2-div.) 50.Major Club 51.Viaporin kanuunat

Mixti : 1.PMMN-mix (2-div.) 2.Säteilevät(1-div.) 3.Just4Fun(1-div.)
4.Ex Stars!(1-div.) 5.Rähmäkäpälät(Mest.) 6.FinEst(1-div.)
7.Team-KiVa 8.Hit Mix Laaksolahti(1-div.) 9.Four Stars(2-div.)
10.Paul&Parikka(2-div.) 11.Tiki H(1-div.) 12.Wild Thing(2-div.)
13.SoftServe(2-div.) 14.Haxböle IFK(2-div.) 15.Alright(Mest.)
16.Tiebreakers(2-div.) 17.Bollaajat(1-div.) 18.Töölön Tuuppaus(Mest.)
19.JoJo Go!(Mest.) 20.Auringonlaskun Palloilijat(2-div.)
21.Team Armoton(2-div.)
22.JoPa-Joo(2-div.) 23.Team Tuupparit(2-div.) 24.A´`la jenga(mest.)
25.Tik HT(2-div.) 26.Los furiosos(2-div,) 27.RaanU(2-div.) 28.Viva Rafa(2-div.)
29.Hells Balls(1-div.) 30.Masu(2-div.) 31.Thunderball(2-div.)
32.One More Ball(1-div.) 33.Team Nelli(2-div.) 34.Moonball(1-div.)
35.Bang Bang (1-div.) 36.Team Fireball(2-div.) 37.Jack’s Mix(2-div.)
38.Blancittajat(Mest.) 39.Konnankoukkuja 2:lle(2-div.)
40.Clementine(2-div.) 41.Artturi(2-div.) 42.GRRL(2-div.)
43.Team Sweetspot(2-div.) 44.More Top Spin(2-div.)
45.Koirapuden Tennis(2-div.) 46.TnT(2-div.) 47.Mid-court crisis
48.Rystyset